Piekrāso pats

07.12.2024 [0]
Šajā nodaļā ir apkopota informācija par materiāliem un remonta shēmu vienkāršam virsbūves krāsojuma defektu remontam, ko varat veikt patstāvīgi mājas (garāžas) apstākļos bez speciālizēta aprīkojuma, ar materiāliem aerosolā.

Piekrāsošana ar aerosola krāsām galvenokārt piemērota nelielām detaļām (piem. sopguļu korpusi, moldingi, restes), vai daļējai detaļu piekrāsošanai (sliekšņi, arkas, bamperi, spoileri, spārnu, durvju bagažnieka vāku apakšas). Nav piemērota piekrāsošanai ar "plankumu" uz labi redzamām detaļām kā motora pārsegs, durvis, spārni, jumsts, bagažnieka vāks, it sevišķi metālikas krāsu gadījumā.

Strādājot ar krāsu materiāliem aerosolā jāņem vērā, ka uzklāšanas temperatūra pašam produktam, virsmai un telpai ir jābūt robežās no 15 -25 C, relatīvajam gaisa mitrumam ne vairāk kā 65%, pietiekamai ventilācijai un norobežojumam no tiešiem saules stariem. Tāpat nedrīkst aizmirst par personīgās aizsardzības līdzekļiem - slīpēšanas putekļi, šķīdinātāju izgarojumi ieelpojot un saskarsmē ar ādu var izraisīt veselībs problēmas.

Instrukcija par aerosolu pielietošanu remonta krāsojumiem

Ekrāna kreisajā stūri informācija ir sadalīta apakšnodaļās.
Iespējas patstāvīgi veikt piekrāsošanu

07.12.2024 [0]
Drošākais veids kā novērst bojājumus auto virsbūves krāsojumā ir uzticēt to remontu kvalificētam auto krāsotājam specializētajā servisā. Jaunie normatīvi vides aizsardzībā un prasības pārejai uz jaunu, videi draudzīgu krāsošanas tehnoloģiju šajos uzņēmumos, neizbēgami sadārdzina piedāvāto pakalpojumu cenas, ko auto īpašniekam nākas maksāt par krāsojuma remontu, ja to izmaksas nesedz apdrošināšanas kompānija.
 
Kā alternatīvu mēs piedāvājam krāsu materiālu kompleksu nelielam virsbūves remontam, ko var veikt patstāvīgi, bez speciāla aprīkojuma un instrumentiem.
Šajā materiālu kompleksā ir atbilstošs krāsas toņa aerosols (metālefekta krāsām arī caurspīdīgā laka aerosolā), grunts aerosolā, špakteles, abrazīvie un ciiti palīgmateriāli (skat. nodaļu - "nepieciešamie materiāli mazajos fasējumos"), kā arī uzskatāma informācija par to pareizu pielietošanu (skat. nodaļu - "padomi virsmas sagatavošanai un krāsošanai").
 
Pieņemot lēmumu patstāvīgi veikt auto virsbūves krāsojuma remontu svarīgi ir pareizi novērtēt tā apjomu un nozīmīgumu. Pamatā tas paredzēts krāsojumam vienas detaļas robežās un to nav ieteicams veikt daudzu atsevišķu plankumu veidā uz nozīmīgām virsmām, piem. dzinēja pārsegs, bagažnieka vāks.
Tāpat jāņem verā fakts, ka salīdzinot ar profesionālu krāsošanas darbnīcas veikumu, ar aerosolu nav iespējams panākt perfektu krāsas salaidumu (sapludināšanu ar veco krāsojumu) un toņu sakritību perlamutra - metalefekta krāsām.
 
Uz patstāvīgi veiktajiem virsbūves remontkrāsojumiem neattiecas auto ražotāja rūpnīcas dotās krāsojuma un pretkorozijas garantijas.


Fotogrāfija no interneta resursiem.