Labdien man ir jautājums sakarā ar gruntīm vai skābā grunts nestāsies reakcijā ar epoksīda grunti ?
Drīkst pūst uz skākās grunts epoksīda?

08.01.2012 Edgars [3320]
Abas gruntis gan skābā gan epoksīdu ir lieliski saķeres un pretkorozijas aizsardzības nodrošinātāji. Uz tīra metāla es rekomendētu izvēlēties vienu no tām, kas standarta virsbūves remonta procesā izpildīs nepieciešamās  kvalitātes prasības.
Skābā grunts vairāk piemērota lai "piegruntētu" vietas kur atsedzas tīrs metāls pēc špaktelēšanas un slīpēšanas (galvenokārt nelieliem lokālā remonta laukumiem), epoksīdu grunts ir ideāla tīra metāla gruntēšanai lielos laukumos (piem visa detaļa vai virsbūve). To lielākoties izmanto auto restauratori visas virsbūves gruntēšanai pēc smilšu strūklošanas.
Skābā grunts uzklāta plānā kārtā (un tās satāvā esošā fosforskābe) ķīmiskās reakcijas rezultātā nodrošina mikroskopisku  zinka aizsargkārtu un virsmas kodināšanu- saķeres uzlabošanai. Epoksīdu gruntij piemīt lieliskas saķeres īpašības ar dažādām virsmām, pateicoties tās īpaši blīvajai struktūrai arī teicamas pretkorozijas īpašības.
Ja vēlaties, varat veidot arī sistēmu no skābās grunts , kuru pārklāj ar epoksīdu grunti (ieteicams no viena ražotāja), nevēlamas reaskcijas  nebūs. Jāņem vērā ka skābo grunti uzklāj plānā kārtā un pārklāj ar epoksīdu grunti stundas laikā, jo skābās grunts pārklājums ir jūtīgs pret apkārtējā gaisa mitrumu. Skābā grunts vienmēr ir jāpārklāj ar citu pildošo gruntsmateriālu pirms krāsošanas (nav pieļaujams krāsot tieši uz skābās grunts), uz epoksīdu grunts ir pieļaujams krāsot ja tā ir uzklāta metodē "kā pildošā grunts". Epoksīdu grunts ir lēni žūstoša. Vairāk informācijas par gruntsmateriāliem un to specifikāciju varat atrast mūsu mājas lapā  . un sadaļā Tehniskā informācija
Armands
atbilde bija noderīga:
Apakaļ

Jautāt autokrāsu ekspertiem