Kas notiek,ja lako ar lielāku spiedienu,nekā paredzēts!Mainās lakojma raksts(izskats) vai tomēr pārāk liels spiediens neitekmē lakojuma izvislkšanos(izplūšanu)? Un kā vispār var noteikt,ar cik lielu spiedienu labāk lakot!?

03.02.2013 Artūrs [909]
Protams, pareizi iestādīts ienākošais gaisa spiediens(dinamiskais, pie nospiesta gaiļa) krāsošanas pistolē ir svarīgs labām krāsu materiālu uzklāšanās īpašībām, tai skaitā lakām. Šo lielumu nosaka krāsošanas pistoles ražotājs, un atkarībā no pistoles tipa un modeļa tas var svārstīties no 1.1 līdz 3 bar. Ieteicams vienmēr pieturēties pie šiem datiem, kurus var atrast instrumenta instrukcijā, internetā vai pie pārdevēja.
Ievērojami pārsniedzot rekomendēto gaisa spiedienu rodas nepareizas formas krāsas kūlis, piem. "astoņnieka" formas (regulāras ovāla vietā), kas savukārt izsauc nevienmērīgu materiāla auzklāšanos joslās.
Lakojuma izplūšanu galvenokārt ietekmē tādi faktori kā gaisa temperatūra, lakas temperatūra, izvēlētais cietinātāja un šķīdinātāja tips (ātrs, normāls, lēns), darba maisījuma viskozitāte,  uzklāšanas tehnika un kārtas biezums. Jāņem vērā ka strādājot ar HS lakām (High Solid) minimālā ieļaujamā gaisa un materiāla  temperatūra ir 18 C. Uzklājot HS materiālus tiem raksturīgs neliels "grubulis" pēc beidzamās kārtas, kas žūšanas procesa sākumā pats izvelkās spoguļvirsmā (kļūdaini ir censties panākt spoguļvismu uzklāšanas brīdī.
Mans ieteikums jūsu gadījumā būtu noskaidrot krāsu pistoles ražotāja rekomendēto darba spiedienu, izvēlēties reāljam temperatūras režīmam atbilstošu cietinātāju un šķīdinātāju, ievērot lakas darba maisījuma viskozitāti  (norādīta materiāla tehnisko datu lapā ),un ievērot rekomendēto uzklāšanas kārtu skaitu. Pirms lakošanas uz detaļām uzpūšiet pistoles krāsas kūļa zīmējumu uz papīra planšetes. Ja ir ievēroti pareizi uzstādījumi tam ir jābūt vienmērīgam ovālam (zīm. Nr. 3), pretējā gadījumā iespējams ka ir defekts pašā krāsošanas pistolē.


Armands
atbilde bija noderīga:
Apakaļ

Ieskaties arī šajās atbildēs, varbūt noder:

Mārtiņš
11:40 - 12.04.2012
Labdien! Jautājums par Alumīnija pulēšanu/tīrīšanu.
Gribu notīrīt motocikla dakšu, tiltiņus.
Netā atradu info par dažāda rupjuma 3M slīpēšanas švammītēm(mirlons) un pastu, sapratu, ka tas ir way to go.
Vai šīs lietas var iegādāties pie Jums, un kas būtu vēlams uzklāt pēc tam kad virsma ir nopulēta, lai neveidojas oksidācija utt.. Pulēšu tikai alumīniju.
paldies.
Armands » Mārtiņš
Jā, alumīniju var atsvaidzināt ar Mirlon abrazīvu un uzpulēt izmantojot krāsoto virsmu pulēšanas sistēmu.
Būtiska problēma ir ilgstoši saglabāt iegūto spīdumu no oksidēšanās. Loģisks būtu piegājiens uzklāt caurspīdīgo laku, taču uz pulētas virsmas nav pietiekama adhēzija (saķere). Lai to panāktu ir pirms lakošanas virsma viegli jāiepatē un jāuzklāj plānā kārtā saķeres kodinošā grunts, kas diemžēl nav pilnīgi caurspīdīga ( viegli dzeltenzaļa), kā rezultātā mainās pārklājuma optiskais izskats. Kā alternatīvu, ja ir iespēja, uzklāt laku pulverkrāsošanas tehnoloģijā.
Ja tas nav iespējams - attīra, pulē un nobeigumā uzklāj aizsargvasku spīdumam (piem. Radex Protective Glaze) - tas uz zināmu laiku aizsargā pulēto virsmu, un pēc kāda laika nepieciešamības gadījumā procesu atkārto.
 
Visi nepieciešamie materiāli (arī attaukotājs) ir nopērkami mūsu autokrāsu veikalā.
Marex
08:43 - 08.26.2012
Sveiks,velejos zinat cik ilga laika pec krasosanas ir janolako masina?
Armands » Marex
Bāzes krāsa (metālika ) jāpārlako 8 stundu laikā, pretējā gadījumā ir liela iespējamība ka bāzes krāsa "pārkalst"  (iztvaiko no tās visi šķīdinātāji), kā rezultatā sliktas saķeres īpašības ar laku. Raksturīgais defekts pēc krāsošanas  - lakas lobīšanās no bāzes krāsas.
Jānis
00:22 - 08.20.2012
vai var lakot pulētu alumīniju?
Armands » Jānis
Šis ir ļoti komplicēts jautājums, diemžēl precīzas atbildes man nav. Alumīnija veidi ir daudz, lakas arī, tai skaitā speciālas lakas alumīnijam. Galvenā problēma šeit ir saķeres  (adhēzijas) problēma, kā arī pārklājuma dzeltēšana. Praksē ir lakoti tīri alumīnija diski (pirms tam viegli iematējot ar Mirlon Ultrafine un attaukojot) ar divkomponentu auto laku.
Kādu laiku pārklājums turas - agri vai vēlu uz diskiem tas vienalga tiek noskrāpēts.
Dainis
10:45 - 02.10.2012
Sveiki! Kādu laku viss labāk izmantot lietajiem diskiem uz tiko novirpotiem plauktim lai saglabātu spīdumu Paldies
Armans » Dainis
Speciālas lakas alumīnija diskiem mūsu sortimentā nav (taču, ja nekļūdos Standox tāda ir).
Mūsu klienti ir lakojuši ar parastu divkompoenetu akrila laku, un ja virsma ir labi attaukota, tad kādu laiku turās. Riteņu diski ir pakļauti agresīvai videi, abrazīvi, triecieni, temperatūras, un diemžēl "uz mūžu" diez vai jebkāds lakojums izturēs, tapēc domāju ka 2K akrila laka ir pieņemams risinājums.

Jautāt autokrāsu ekspertiem