saktiet ludzu kas notiek ja gruntij ir par daudz cietinātāja vai tieši pretēji, par maz? vai grunts, kurai ir maz cietinātāja normāli nožūs ilgākā laikā?

07.07.2010 guntis [1626]
 
Divkomponenetu auto krāsošanas materiāliem (poliuretāniem) -krāsām, lakām , gruntīm nocietēšanai nepieciešams ķīmisks katalizators vai cietinātājs (izocionāts).
Šie materiāli pilnībā nocietē tikai ķīmiskās reakcijas rezultātā, pie kam ievērojot noteiktas poliuretānu un izocionātu attiecības. Ja piem. grunts darba maisījumā paredzētās attiecības 4:1 vietā (4 daļas grunts, 1 daļa cietinātājs), kādu iemeslu dēļ ir attiecība 7:1 (pietrūcis cietinātājs) - 3 daļām grunts šajā maisījumā nav pretī atbilstoša cietinātāja ar ko izveidot šo ķīmisko reakciju. Poliuretāniem nepieciešams katalizators (cietinātājs) lai izveidotu molekulāro režģi.  Izocionāta molekulas spēj veidot ar poliuretāniem stabilu molekulāro režģi tikai noteiktā skaita proporcijā.
Ja šī proporcija ir izjaukta - cietinātājs par maz - materiāls pilnībā nenocietē, tam nav pietiekamu mehāniskās izturības īpašību, grūti to apstrādāt (krāsas un lakas mīkstas, paliek pirkstu nospiedumi, nav spīduma u.t.t).
Ja cietinātājs ir par daudz - maldīgs ir priekštats, ka materiāls ātrāk nožūs un būs cietāks. Žūšanas laiks no tā neiegūst un materiāls kļūst trausls.
Konstatējot ievērojamas atkāpes no rekomendētās darba maisījuma attiecības labāk darbu atsākt no jauna pilnībā noņemot uzklāto materiālu. Ja situācija nav kritiska, to iespējams labot ar papildus materiāla kārtas uzklāšanu pareizajā proporcijā.
Visiem divkompoenetu materiāliem ir svarīgi ievērot ražotāja noteikto maisījuma attiecību gatavojot darba maisījumu speciālās proporciju mērglāzēs vai izmantojot proporciju lineālu.
 
Armandsatbilde bija noderīga:
Apakaļ

Jautāt autokrāsu ekspertiem